Reset WordPressu do čisté instalace

Pravděpodobně každému se stalo, že pracoval s WordPressem a zkoušel různé pluginy nebo šablony, aby našel ty pravé nástroje pro přípravu nového webu. Spousta pluginů po instalaci vytvoří nové tabulky v databázi a pak může docházet k částečnému zpomalení webu nebo zanechání bezpečnostních mezer.

Pokud jste tedy skončili s testováním a máte vybrané správné pluginy a šablonu, můžete vytvořit čistou instalaci systému nebo prostě použít reset.

WP Reset - Pokročilé možnosti resetování

Celý název pluginu v repozitáři je WP Reset – Most Advanced WordPress Reset Plugin a název skutečně nelže, protože nabízí mnoho pokročilých funkcí.

  • Resetování WordPress do výchozího stavu
  • Smazání transients (dat s expirační dobou)
  • Odstranění všech pluginů a šablon
  • Smazání obsahu složky Uploads
  • Vyprázdnění nebo smazání vlastních tabulek v DB
  • Vytvoření zálohy databáze

Advanced WordPress Reset

Tomuto pluginu by naopak stačil název Reset, protože má pouze jedinou funkci a tou je resetování WordPress databáze do původního stavu.

Proč resetovat WordPress

Je to nejjednodušší cesta jak zkoušet nejrůznější pluginy a šablony před tím, než je skutečně použijete pro přípravu ostrého webu. Sami používáme první zmíněný plugin, když testujeme nástroje pro naše články.

Pomohl vám článek? Sdílejte ho na sociální sítě.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Skype
Email
5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Obsah článku

Autor článku

Jan Drábek

Jan Drábek

Jsem provozovatelem webů pod značkou EASYPRESS a autorem většiny článků v tomto Magazínu o WordPressu. Specializuji se především na tvorbu stránek na míru a jsem jednatelem webového studia PAGEART.CZ.