Jak zkontrolovat globální změnu DNS

DNS záznamy definují, kam bude směřovat doména. Pokud si u jednoho poskytovatele zakoupíte webhosting i doménu, probíhá nastavení automaticky.

Může se ovšem stát, že máte doménu a webhosting u dvou různých subjektů. V takovém případě je nutné směřovat DNS záznamy manuálně na váš webhosting. Nastavení je poměrně jednoduché a dobře zdokumentované u většiny poskytovatelů, takže stačí nastavit a poté počkat, než se změna projeví.

Samotná změna trvá mezi 3 a 24 hodinami, protože se musí projevit globálně. Právě k tomuto slouží nástroj na ověření nastavení vašich DNS.

Jednouché ověření díky whatsmydns.net

Tento skvělý online nástroj umožní rychlé ověření DNS záznamů z několika lokalit po světe, takže budete mít představu o tom, jestli došlo ke změně hodnot. Stačí si vybrat typ záznamu (A, MX, SRV, SN..) a ihned uvidíte, jaký záznam v dané lokalitě máte.

Pomohl vám článek? Sdílejte ho na sociální sítě.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Skype
Email
5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Obsah článku

Autor článku

Jan Drábek

Jan Drábek

Jsem provozovatelem webů pod značkou EASYPRESS a autorem většiny článků v tomto Magazínu o WordPressu. Specializuji se především na tvorbu stránek na míru a jsem jednatelem webového studia PAGEART.CZ.

Podobné články