Jak zakázat komentáře ve WordPressu

Komentáře jsou jednou ze základních funkcí systému WordPress a ve výchozím nastavení jsou automaticky povoleny pro všechny příspěvky. Některé weby ovšem komentáře nevyžadují, a proto je potřeba tuto funcki vypnout. V tomto článku se dozvíte několik způsobů vypnutí komentářů.

Globální vypnutí

Tento způsob je vhodné použít ve chvíli, kdy ještě nemáte na webu žádné komentáře, protože se nezvztahuje na příspěvky publikované před tímto nastavením. Pokud chcete vypnout možnost komentování, můžete tak učinit v sekci Nastavení -> Nastavení komentářů. V této sekci si můžete odškrtnout pole Povolit návštěvníkům webu přidávat komentáře k novým příspěvkům. Jakmile tuto možnost zrušíte, všechny nově vytvořené příspěvku budou mít komentáře zakázány.

Vypnutí komentářů v nastavení WordPressu

Vypnutí pro konkrétní příspěvky

Tato metoda je vhodná především pro manuální výběr příspěvků, které mají mít komentáře povolené a které naopak ne. Slouží také pro dodatečné vypnutí pro případ nastavení globálního pravidla v předchozím odstavci. Vypnutí se provádí v sekci Dokument u libovolného příspěvku. Tady stačí najít sekci Nastavení komentářů a zrušit výběr Povolit komentáře.

Zrušení komentářů u konkrétního příspěvku

Vypnutí pomocí pluginu

Poslední možnost je ideální pro skutečně globální vypnutí, protože umožňuje vypnout komentáře pro dříve vytvořené příspěvky.

Vypnutí komentářů pomocí pluginu Disable Comments

Plugin Disable Comments má poměrně jednoznačné nastavení. Můžete vypnout komentáře kompletně na celém webu (Everywhere) nebo se rozhodnout pro zrušení pouze u určitých typů příspěvků (On certain post types).

Proč vypínat komentáře

Velké množství stránek používá příspěvky výhradně jako zdroj informací, které nevyžadují žádnou další odezvu ze strany návštěvníka a vesměs všechny šablony pro Příspěvky mají komentáře povoleny, takže si nemusíte ani všimnout, že je máte povolené, dokud nezačne spamování ze strany robotů.

Právě proto můžete využít některou z výše uvedených metod k vypnutí možnosti komentování.

Pomohl vám článek? Sdílejte ho na sociální sítě.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Skype
Email
4.3 3 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Obsah článku

Autor článku

Jan Drábek

Jan Drábek

Jsem provozovatelem webů pod značkou EASYPRESS a autorem většiny článků v tomto Magazínu o WordPressu. Specializuji se především na tvorbu stránek na míru a jsem jednatelem webového studia PAGEART.CZ.