Jak vybrat správnou šablonu na ThemeForest

ThemeForest.net je největším online tržištěm pro WordPress šablony. Můžete si zde vybrat mezi téměř 45000 různých vzhledů. Musíte mít ovšem na paměti, že ne všechny šablony jsou kvalitní nebo aktualizované, a proto si dnes řekneme trochu více k tomu, jak si vybrat tu správnou.

Ujasněte si vaši představu

Před samotným výběrem šablony si musíte ujasnit, jaký druh webových stránek budete chtít vybudovat. Pokud se jedná o běžnou webovou prezentaci, který bude sloužit jako internetová vizitka nebo chcete jednoduchý blog, nemusíte nad samotným výběrem přemíšlet do takové míry, jako v případě budování portálu s pokročilými funkcemi.

Pokud tedy plánujete například stránky realitní kanceláře, budete určitě hledat takovou šablonu, která má funkci pro přidávání realit nebo alespoň podporuje některý z kvalitních pluginů pro tento účel.

Sledujte aktualizace a první vydání

Jedna z prvních věcí, která by Vás měla zajímat je poslední aktualizace šablony. Určitě nechcete koupit takovou, kterou autor aktualizoval naposled před 3 lety. Taková šablona může mít bezpočností chyby, pravděpodobně k ní nezískáte podporu a navíc nemusí být kompatibilní s aktuální verzí systému.

Kromě poslední aktualizace sledujte také datum vytvoření. Není uplně ideální, když si pořídíte šablonu, kterou někdo napsal před 6 – 10 lety, protože doba pokročila a takhle starý zdrojový kód by také nemusel odpovídat dnešním standardům. Velmi staré datum vytvoření ale nemusí nutně znamenat, že je šablona špatná, protože někteří autoři se mohou vydat cestou kompletního přepsání, aby udrželi kvalitu.

Čtěte si recenze a komentáře

Recenze velmi často napoví, jak na tom šablona bude. Doporučoval bych spíše pročítat ty špatné recenze, abyste měli představu o tom, kde můžete narazit na případné problémy. Pokud lidem šablona funguje dobře, tak to vidíte většinou na pozitivních recenzích hned, ale až ty negativní Vám mohou odhalit temná zákoutí nebo nekompatibilitu.

Rozhodně je dobré přimo na stránce šablony číst také komentáře. Uživatelé se velmi často ptají na informace před samotnou koupí, takže můžete najít odpovědi i na Vaše dotazy. Komentáře můžete i prohledávat, takže je jednodušší najít odpovědi i na Vaše případné dotazy ještě před jejich položením.

Vyzkoušejte si demo

Každá šablona má k dispozici skutečná náhled, kde se můžete podívat, jak to vypadá na reálné instalaci. Pomůže to především v ujasnění si, jestli je toto rozvržení a vizuální stránka přesně to, co potřebujete. Většinou nebudete mít k dispozici přístup do administrace, ale i pohled na frontend může pomoci v rozhodování.

Nebojte se šablonu vrátit

Pokud si zakoupíte šablonu a po testování zjistíte, že nesplňuje některé požadavky, můžete si nechat vrátit peníze. Stačí pouze rozepsat, jaký byl problém a většinou by Vám měli peníze vrátit na Themeforest účet.

Každý měsíc něco zdarma

Určitě stojí také za to sledovat na hlavní straně produkty, které jsou v daném měsíci zdarma. Neznamená to, že budete mít doživotní aktualizace, ale spíše nabízí možnost vyzkoušet šablonu nebo plugin před samotným zakoupením. Pokud budete chtít aktualizace, budete si muset šablonu stejně zakoupit.

Pomohl vám článek? Sdílejte ho na sociální sítě.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Skype
Email
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Obsah článku

Autor článku

Jan Drábek

Jan Drábek

Jsem provozovatelem webů pod značkou EASYPRESS a autorem většiny článků v tomto Magazínu o WordPressu. Specializuji se především na tvorbu stránek na míru a jsem jednatelem webového studia PAGEART.CZ.