Jak stáhnout a nainstalovat starší verzi pluginu

Čas od času se stane, že nejnovější verze některého z nainstalovaných pluginů způsobuje problémy nebo může mít problém kombatibility s některým z dalších pluginů. Řešením tedy může být instalace starší verze daného pluginu. Proto si ukážeme, jak starší verzi stáhnout a nainstalovat.

Stažení vybrané verze z WordPress.org

První možností, jak získat starší verzi pluginu je stažení přímo z oficiálního repozitáře wordpress.org. Stačí si vybrat požadovaný plugin, přejít na sekci Advanced View a úplně na konci stránky si můžete vybrat požadovanou verzi.

Přechod na advanced view
Výběr starší verze pluginu

Manuální instalace starší verze

Instalace starší verze pluginu se provádí stejným způsobem jako manuální instalace nového pluginu. Přejděte do sekce Pluginy -> Instalace pluginů -> Nahrát plugin a vyberte stažený soubor a klikněte na instalovat. Uvidíte informace o aktuální a nahrané verzi a můžete nyní kliknout na tlačítko Nahradit aktuální nahraným, čímž dojde k přepsání souborů pluginu.

Manuální přpsání pluginu v administraci

Reinstalace pomocí pluginu WP Rollback

Pokud si celý proces chcete maximální usnadnit, pak můžete provést reinstalaci starší verze pomocí pluginu WP Rollback. Tento plugin přidá možnost Vrátit zpět ke každému pluginu.

Po kliknutí na tuto možnost získáte přehled verzí, ke kterým se můžete vrátit. Stačí si vybrat vámi preferovanou, kliknout na tlačítko vrátit zpět a projít poslední informací o stávající a nové verzi pluginu.

Stažení pluginu WP Rollback

Závěrem

Vždy je vhodné mít nainstalovanou nejnovější verzi pluginů, protože tím zajišťujete také bezpečnost vašeho webu. Může se ovšem stát, že kvůli vzájemné nekompatibilitě nebudou některé pluginy fungovat tak, jak by měly. Právě k tomuto účelu slouží vrácení starší verze. Pokud nechcete zbytečně instalovat další plugin, pak manuální varianta funguje skvěle. Pokud si to ovšem chcete usnadnit, můžete použít WP Rollback, který funguje také na šablony a jádro WordPressu.

Pomohl vám článek? Sdílejte ho na sociální sítě.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Skype
Email
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Obsah článku

Autor článku

Jan Drábek

Jan Drábek

Jsem provozovatelem webů pod značkou EASYPRESS a autorem většiny článků v tomto Magazínu o WordPressu. Specializuji se především na tvorbu stránek na míru a jsem jednatelem webového studia PAGEART.CZ.