Jak přidat tmavý režim do WordPressu

Pokud potřebujete zlepšit čitelnost webu při slabém nebo žádném osvětlení, můžete přidat na váš web tmavý režim (dark mode). Ukážeme si několik nástrojů, které tuto funkci nabízejí.

WP Dark Mode

Skvělý plugin, který nabízí základní možnosti aktivace tmavého režimu. Můžete si přidat tlačítko na webové stránky, vybrat z několika přednastavených barevných kombinací a především aktivovat možnost rozpoznání nastavení uživatele, které režim automaticky aktivuje.

  • Přepínací tlačítko na frontendu
  • Výběr z několika barevných schémat
  • Aktivace na základě nastavení zařízení uživatele
  • Elementor widget, Gutenberg block nebo Shortcode tlačítko

Blackout

Dalším pluginem je Blackout: Dark Mode Widget, který nabízí podstatně méně funkcí, ale svůj účel splní. Máte možnost přidat přepínač na web (všude nebo pouze do příspěvků), upravit jeho velikost a nastavit umístění.

Dark Mode (pouze administrace)

Poslední plugin slouží pouze pro přepínání tmavého režimu v administraci WordPressu a přepínání probíhá v nastavení každého uživatele. Dříve měl možnost automatického přepínání, ale byla odstraněna.

Pomohl vám článek? Sdílejte ho na sociální sítě.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Skype
Email
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Obsah článku

Autor článku

Jan Drábek

Jan Drábek

Jsem provozovatelem webů pod značkou EASYPRESS a autorem většiny článků v tomto Magazínu o WordPressu. Specializuji se především na tvorbu stránek na míru a jsem jednatelem webového studia PAGEART.CZ.