Instalace #1

Spousta poskytovatelů hostingu v dnešní době nabízí možnost instalace redakčního systému WordPress pomocí jednoho kliknutí přímo z administrace. My si ovšem ukážeme, jak provést instalaci klasickým způsobem.

Stažení nejnovější verze WordPress

Poslední verzi systému WordPress naleznete vždy na adrese https://cs.wordpress.org/. Poté stačí pouze rozbalit a můžeme se pustit na další krok.

Nahrání souborů na FTP

Druhým krokem je nahrání všech souborů pomocí FTP klienta na váš webhosting. Klientů je mnoho. Sám používám dlouhodobě FileZilla, ale můžete použít například TotalCommander nebo si něco vybrat například na Stahuj.cz. Každému může vyhovovat něco jiného.

Všechny soubory poté nahrajete do kořenového adresáře na webhostingu, který by se měl jmenovat například www. Některé hostingy mají speciální složky pro domény a subdomény předem vytvořené.

WordPress instalace krok za krokem

Nyní přejděte na adresu vašeho nového webu, například https://vasedomena.cz. Uvidíte uvítací obrazovku se základními informacemi o tom, co vše budete potřebovat. Následujícím krokem je zadání potřebných údajů k MySQL databázi. Tyto informace obdržíte při registraci hostingu nebo vytváření nové databáze. Případně si je můžete nastavit sami.

Název databáze – vytvořený nebo přidělený název
Uživatelské jméno – vytvořené nebo přidělené jméno
Heslo – doporučujeme zvolit dostatečně bezpečené
Databázový server – adresa serveru, občas může být pouze localhost
Předpona tabulek – také je vhodné nastavit jiné než výchozí, třeba adjf_ nebo web1_wp_

Pokud máte správné údaje, tak vás instalátor pochválí a můžete pokračovat na další krok.

Posledním krokem je nastavení základních informací k novému webu. Všechny tyto informace můžete v budoucnu podle potřeby měnit (jenom u jména je to trochu komplikovanější). Pokud nechcete, aby na váš nový web zatím chodili roboti vyhledávačů a snažili se stránky zaindexovat, můžete jim to zakázat pomocí poslední možnosti.

Tak a teď už se můžete přihlásit a začít tvořit nový w

Pomohl vám článek? Sdílejte ho na sociální sítě.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Skype
Email
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Obsah článku

Autor článku

Jan Drábek

Jan Drábek

Jsem provozovatelem webů pod značkou EASYPRESS a autorem většiny článků v tomto Magazínu o WordPressu. Specializuji se především na tvorbu stránek na míru a jsem jednatelem webového studia PAGEART.CZ.